Aedade ehitus

Aed võib omada erinevat funktsiooni hoone/maa ümbruses. Olgu selleks siis privaatsuse või visuaalse viimistletuse saavutamine, aitame luua sulle parima lahenduse.

Metallist aedade ehitus

Aia ehituses omab väga tähtsat rolli korralik ehitus ja kvaliteetne materjalivalik. Metallikoda on spetsialiseerunud metallist konstruktsioonide sh aedade tootmisele/ehitamisele. Meie eeliseks on see, et suudame klientide pakkuda aedade ja värvate ehitust terviklahendusena.

Kui soovite meie meeskonna asjatundliku liikmega arutada aedade või väravate ehitusest, siis võta meiega ühendust.

Ehitusprotsess

Väga oluline on aia ehitusel põhjalik planeerimine. Tihti tuleb arvestada tingimustega, mis on määratud omavalitsuse või kinnistu omaniku poolt. Samuti on oluline, et aed sobituks visuaalselt ka ümbritseva keskkonnaga ning oleks turvaline ja privaatsust pakkuv. Suur roll on muidugi ka materjali valikul.

Materjal

Aia ehitusel on võimalik valida erinevate materjalide vahel. Populaarseimad materjalid on metall, puit ja kivi. Võrreldes tänavapoolse aiaga eelistatakse piirdeaedade ehitusel enamasti odavamaid materjale, milleks on paneelaed või võrkaed.

Suur hulk metallaedadest tehakse vastupidavast toru materjalist (nelikanttoru) ning täismaterjalist. Nelikanttoru on aga kergem ja seetõttu ka odavam. Meie teenuste hulka kuulub ka aiapostide paigaldamine, erinevad piirded ja muud lisatarvikud. 

Et aed oleks kauakestev ja funktsioneeriv, eeldab see kvaliteetset paigaldust ja õigesti valitud materjale. Metallikoja tiim omab vastavaid kogemusi, tehnikat ja materjale, et Su soov täide viia!

Metallaed vs puitaed

Üks populaarseim ja ühtlasi kauakestvaim materjal on metall. Metallaed nõuab tulevikus vähem hoolduskulusid, eriti kui võrrelda näiteks puitaiaga, mis kindlasti mingi aja järel vajab vahetamist. Metallist aia ehitus on küll kallim, kuid eeliseks on siiski, et pikas perspektiivis on tulemus soodsam, kuna see ei vaja väljavahetamist ning kvaliteetsel viimistlusel nõuab tulevikus ka minimaalset hooldust. Eeliseks on ka esteetiline välimus. Kõik see eeldab tegijatelt muidugi korralikku paigaldust ja kuumtsinkimist, mis hoiab ära korrosiooni tekke. Seda kõike garanteerib meie meeskond!

aedade ehitus

Plaanid aedade ehitust?

Metallist aedade ehitus on meie üheks peamiseks tegevusvaldkonnaks. Aitame hea meelega klientidele leida sobiva lahenduse nii aedade kui ka väravate ehituses. 

Väravate ehitus

Aia ehitusega käib käsikäes ka väravate ehitus. Aia ehituse planeerimisel tuleb kindlasti põhjalikult planeerida ka värava asukoht. Siinkohal tuleb arvestada võimalike piirangute, haljastuse osas ning muidugi sissesõidu teega.

Metallaiaga on hea ühildada ka stiilsed väravad ning kombineerida need väravaautomaatikaga. 

Tiibvärav

Levinumad valikud värava ehitusel on tiibvärav ja liugvärav.  Võrreldes liugväravaga on tiibvärav soodsam ning vajab avamisel rohkem ruumi. Tänapäeval on aga võimalik ka tiibväravate puhul kasutada avamisautomaatikat. Nii on lihtsam vältida olukordi, kui tugev tuul tahaks värava äkitselt avada.

Liugvärav

Liugvärav töötab avamisautomaatikaga ning on seetõttu väga mugav ja töökindel, kuid ka see-eest mõnevõrra kallim. 

värava ehitus

Korduma kippuvad küsimused

Metallist aia eeliseks on ennekõike selle vastupidavus. Korralikult ehitatud ja viimistletud aed püsib üldiselt kauem kui puidust aed, samuti on metallist aed vastupidavam vandaalitsemise korral.

Teostame töid kõikjal Eestis. Võta meiega ühendust ning anname sulle vajadusel täpsemat infot.