Metallitööd

Metallitööd on meie põhitegevusvaldkond. Teostame erinevas mahus metallkonstruktsioonide projekteerimist ja paigaldust ning muid metallitöötluse ja valmistamise võimalusi: 

  • Keevitamine
  • Stantsimine
  • Kokku panemine
  • Painutamine
  • Lõiketööd
  • Viimistlus

Metallitöödest

Metall on üks tugevamaid materjale ning seda saab töötleda mitmel viisil. Tihti võib juhtuda, et projektis on vaja teostada erinevaid metallitöid (nt varikatuse ehituses). Allpool on lühikene ülevaade erinevatest metallitöödest.

Stantsimine

Stantsimisel on lehtmetalli detailne kujundamine. Pressi abil surutakse metalli erinevaid kujundeid, auke jms, et luua soovitud disain.

Metalli kuumutamine

Kuum väljapressimine on protsess, mille käigus surutakse metall läbi vormi ristlõikeprofiili loomiseks. See protsess viiakse läbi kõrgel temperatuuril. Kuumutamine hoiab materjalid kõvastumata ja muudab materjali stantsimisest lihtsamaks.

Keevitamine

Keevitamine on metallitöötlemise meetod kus kaks metallitükki ühendatakse termotuumasünteesi abil. Erinevate keevitustüüpide hulka kuuluvad oksüatsetüleen, volfram-inertgaas, kaitsmetalli kaar ja gaasimetalli kaarkeevitus. Keevitamine toimub kõrgel temperatuuril ja selleks kasutatakse täitematerjali. Keevitamine võib hõlmata keemilist leeki, elektrit, rõhku või lasereid, et saavutada metallide ühendamiseks vajalik kuumus.

Kokkupandamine ja painutamine

Kokkupandamine või painutamine tähendab metallmaterjalile selle kuju muutmiseks jõudu. Metalli painutamine toimub haamri abil käsitsi või presspiduritega hüdrauliliselt.

Viimistlus

Metalli viimistlus on nii töötlemis- kui ka tootmisprotsessi viimane etapp. Kui metalltükk on valmis, saab seda seejärel liivapritsiga värvida, pulbervärvida või metallvärviga värvida.

Metallitöö vajab tegemist?

Metallitööd on meie peamiseks tegevusvaldkonnaks, mida teostame üle Eesti. Kui soovid hinnapakkumist või asjaliku arvamust metallitöödes, siis võta meiega ühendust!

Tehtud tööd